O nas

Jesteśmy małą firmą, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie ludzi. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości surowców zielarskich dla klientów. Nazwa firmy nawiązuje bezpośrednio do popularnego bloga - Botaniczna Galaktyka - którego prowadzę od lat i staram się dostarczać pasjonatom zielarstwa, sprawdzonej i rzetelnej wiedzy. Od 2014 roku zacząłem dostawać coraz więcej wiadomości, w których pytaliście mnie o różne receptury, mieszanki ziołowe i różnego rodzaju porady zielarskie. Rosnąca wykładniczo ilość tych wiadomości sprawiła, że postanowiłem w końcu zrobić to, o co mnie najczęściej prosiliście. Opracowałem zestaw autorskich mieszanek ziołowych, dobierając w nich zioła, zgodnie z moją wiedzą, doświadczeniem i przeczuciem. W efekcie powstały mieszanki, które działają w obszarach najczęściej przewijających się w Waszych wiadomościach. Początkowo były one dostępne jedynie na specjalną prośbę lub do nabycia stacjonarnie w Pijalni Ziół i Mieszanek Ziołowych Jakuba Babickiego w Olsztynku, a także przy okazji różnego rodzaju warsztatów zielarskich lub innego rodzaju spotkań ze mną. Okazało się, że moje mieszanki zostały bardzo dobrze przyjęte, a przede wszystkim były skuteczne. Dostałem jeszcze więcej wiadomości z podziękowaniami i pozytywnymi recenzjami, co mnie bardzo ucieszyło. Rosnące zainteresowanie zielarstwem wśród społeczeństwa, a także zwiększające się zapotrzebowanie na moje mieszanki ziołowe, zmotywowały mnie do uruchomienia tego sklepiku zielarskiego, gdzie wreszcie będą one dostępne w większej ilości i mam nadzieję, że tym razem ich zapas, nie będzie się wyczerpywał tak szybko. Jednocześnie pragnę wprowadzać do sklepu nowe mieszanki, zioła jednorodne, a także inne produkty związane bezpośrednio z zielarstwem, ziołolecznictwem i fitofarmakologią.

 

 

Jakub Babicki

 

Pozyskiwanie ziół

 

 

Zioła pozyskujemy dla Was ze zbiorów, które organizujemy we własnym zakresie, od małych rodzinnych dostawców i niewielkich upraw. Dokładamy starań, aby pochodziły z terenów czystych i posiadały wysoką jakość. Jakość najlepiej wyraża się przez działanie i skuteczność. Jeśli coś działa i jest skuteczne, najczęściej wynika to właśnie z jakości surowców, sposobu ich suszenia, przetworzenia, zmieszania itp. Nasze zioła pochodzą tylko od zaufanych i sprawdzonych źródeł. Są to zioła, których sami używamy, a także zaopatrujemy nasze rodziny i przyjaciół.

Bezpieczeństwo i stosowanie

 

 

W dobie zaostrzających się przepisów dotyczących surowców zielarskich, chcielibyśmy wyraźnie podkreślić, że stosowanie mieszanek ziołowych, ziół jednorodnych i jakichkolwiek innych przetworów zielarskich powinno być rozważne i ostrożne. Należy we własnym zakresie dopilnować czy stosowane zioła lub mieszanki ziołowe nie posiadają składnika, na który dana osoba może być uczulona lub wykazuje nadwrażliwość. Ziołolecznictwo nie zastąpi wizyty u lekarza. Nie powinno się leczyć na własną rękę poważnych chorób, bez dokładnej diagnozy lekarskiej i konsultacji w zakresie stosowania ziół w danym schorzeniu. Podane na stronie opisy działania i sposoby ich stosowania wynikają z syntezy wiedzy naukowej z tradycyjną i są jedynie propozycją w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Każdy powinien jednak, po dokładnym zapoznaniu się z informacjami na stronie, samodzielnie przetworzyć podane informacje i dopasować je do siebie. Podane dawki są uniwersalne, dla dorosłego człowieka w średnim wieku. W miarę potrzeby należy je zmniejszyć lub całkiem zaprzestać używania, jeśli wystąpią reakcje niepożądane. Mimo, że nasze mieszanki były już stosowane przez bardzo duży przekrój ludzi i nie otrzymaliśmy żadnej negatywnej recenzji, należy zachować ostrożność i pokorę w stosunku do ziół.

 

Skuteczność

 

 

Skuteczność ziół i mieszanek ziołowych wynika z jakości, regularności i długotrwałego stosowania. Jedynie metodyczne podejście zapewni, że substancje aktywne ziół, osiągną odpowiednie stężenie w organizmie, aby człowiek odczuł na sobie pozytywne efekty. Jeśli stosujemy zioła w kratkę i nie jesteśmy w stanie zdyscyplinować siebie, to fitoterapia nie będzie wywoływać w nas korzystnych efektów lub będą one umiarkowane/słabe. Jeśli jednak podejdziemy do zielarstwa jako sztuki, którą należy wykonywać z dbałością i regularnością, to dość szybko powinna ujawnić swoje prozdrowotne właściwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl