Pijalnia Ziół i Mieszanek Ziołowych Jakuba Babickiego


Znajduje się na terenie Parku Etnograficznego, który należy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Park rozciąga się na terenie o powierzchni 94 ha. Posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Zgromadzone są w 74 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Zbiory muzealne kultury materialnej oraz sztuki ludowej przekraczają 10 tys. egzemplarzy.

Na końcu Parku Etnograficznego w jednej z chat, stojącej przy pokaźnej lipie, znajduje się Pijalnia Ziół i Mieszanek Ziołowych. Miejsce, które powstało z myślą o przywracaniu tradycji zielarstwa z powrotem do świadomości człowieka. Można na miejscu napić się ziół jednorodnych, mieszanek ziołowych, spróbować domowego chleba z wegańskim smalcem, lemoniad ziołowych, a także zakupić przetwory wyprodukowane przez Mazurskie Słoiki w postaci: syropów, konfitur i ziołomiodów.

W sezonie Pijalnia Ziół otwarta jest codziennie od 9-17. Czas się tam zatrzymał. Staraliśmy się, aby całość nawiązywała do dawnych tradycji zielarskich, opierała się na prostocie, ale jednocześnie analogowym i ciepłym stylu.


Oprócz klientów indywidualnych, przyjmujemy również zorganizowane grupy. Możliwe jest zorganizowanie warsztatów i pogadanek zielarskich, wykładów i pokazów np. destylacji płatków dzikiej róży. Staram się bywać na miejscu regularnie i popularyzować zielarstwo wśród ludzi, a także robić wykłady na wybrane tematy dla zainteresowanych.

Zachęcamy do odwiedzin w Pijalni. Można znaleźć nas i śledzić na Facebooku. Na miejscu można się zrelaksować, posiedzieć w spokoju, zjeść ciasta, napić się ziół i zaopatrzyć w nasze produkty. Cieszymy się, że odwiedza nas tak wiele rodzin z dziećmi, dzięki czemu już najmłodsi mogą choć w podstawowy sposób, zetknąć się ze sztuką zielarstwa.

.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl